Tellimine ja info 56 5000 55

Killustiku müük

Killustikku müüme mitmest erinevast materjalist: lubja- ehk paekivikillustik, graniitkillustik, kruuskillustik, betoonkillustik.

Paekivikillustik on nendest enimlevinud ja seda eeskätt oma hea hinna/kvaliteedi/kättesaadavuse suhte tõttu. Paekivikillustik leiab kasutust teede aluspõhjades, vundamentide killustikaluste ehitusel, asfalti ja betooni valmistamisel, drenaazide ja trasside ehitamisel.

Kruuskillustik koosneb purustatud ja vajalikuks fraktsiooniks sõelutud kruusast. Kruuskillustiku kasutusalad on peaaegu samad, mis paekivikillustikul. Kruusast, kui sellisest on pikemalt juttu meie kodulehe alajaotuse “Kruus” all.

Graniitkillustik on nendest kolmest kõige vatupidavam ja dekoratiivsem. Oma tugevuse tõttu kasutatakse graniitkillustikku näiteks kõrgendatud vastupidavusnõuetega asfalt- ja betoonsegude tootmisel. Lisaks on võimalik graniitkillustikku kasutada haljastuses dekoratiivsetel eesmärkidel ja ka väiksema liiklusega teede ning platside pinnakattematerjalina. Talvel puistatakse peenema fraktsiooniga graniitkillustikku libedatõrjeks nii sõidu-, kui kõnniteedele.

Betoonkillustiku puhul on tegemist lammutusjääkidest purustatud betoonmaterjaliga. Purustatud betoon sõelutakse vajalikeks fraktsioonideks ja seejärel on selle materjali kasutusalad sama laialdased, kui paekivi- või kruuskillustikul. Kuna betoonkillustik on taaskasutatav materjal, siis seetõttu on ta eelpoolnimetatutest mõnevõrra odavam.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Helista: 56 5000 55

või

Täida tellimusvorm